Ruční výrobaoriginálních dárkových boxů na bonbony, čokolády, cukroví...

…na objednávku i na sušenky, alkohol, mýdla, výrobky atd. Fantazii se meze nekladou.

A jak to všechno začalo?

Pozvánkou na oslavu narozenin. Přijít s prázdnou mi bylo hloupé. Přinést stejný dárek jako ostatní také. Co teď!? Hledal jsem proto dárek, který nikdo jiný mít nebude. Chtěl jsem, aby oslavence mezi ostatními dárky zaujal a zůstal mu jako památka. Praktičnost a následné využití byla také jedna z podmínek. Žádná zdvořilostní hloupost, která se za pár dní vyhodí. To považuji za vyhozené peníze. A ruku na srdce. Kdo by nechtěl, aby si na něj oslavenec v dobrém vzpomněl pokaždé, když dárek spatří.


Pochodové cvičení

Několikadenní pochodové cvičení po obchodech mě starostí nezbavilo. Rezignoval jsem a vydal se koupit klasiku. Bonboniéru. Stojím před regálem a ke svému úžasu nevidím nic, co by mě zaujalo. Odcházím. V tu chvíli to přišlo. Vyrobím si bonboniéru vlastní!


Nadšení a vystřízlivění

Doma jsem hned našel karton, barvy, lepidlo a hurá do toho. Ano. Tušíte správně. Počáteční zápal a nadšení vystřídalo zklamání, že jsem asi své síly přecenil. Takže zase nic. :-) Smířil jsem se s tím, že dojde na nejhorší. Koupím zdvořilostní blbost.


Konečně bonboniéra

Stále mi ale vlastní bonboniéra nedala spát. Přece to nevzdám! Dnes jsem pyšný na to, že jsem to nevzdal. Po čase zkoušení, omylů, nezdarů a hromadě zničeného materiálu mi konečně na stole ležela originální bonboniéra.


Smutný happy end

Teď určitě čekáte srdceryvný happy end. Ten ale nepřijde. Narozeniny jsem prošvihl a koupil dárkový balíček. Oslavenec dostal ten rok tři stejné. :-)


Kdo si počká, ten se dočká

Další narozeniny jsem už daroval mou první originální bonboniéru. Ohlas, který vzbudila, mně vyrazil dech. Po pár dnech mi oslavenec zavolal, že hvězdou večera nebyl on, ale moje bonboniéra.


Obrat k lepšímu

Od té doby vymýšlím a vyrábím originální bonboniéry pro své blízké, přátele i obchodní partnery a po čase jsem začal vymýšlet a vyrábět originální bonboniéry i pro ně, aby je darovali svým přátelům a obchodním partnerům.


Boxy jako dekorace

Velkou radost mám pokaždé, když vidím, že oslavenec box nevyhodil. Někdo si do boxu dává šperky, jiný kapesníčky, mušle, tužky, sponky… Objevil jsem i pár boxů, které stále slouží jako zásobárna bonbonů.


Veselý happy end

A to je celé. Událo se to v roce 2008 a od té doby vymyslím a vyrobím ročně hezkou řádku originálních bonboniér. Nyní, na konci roku 2014, mě napadlo bonboniéry nafotit a vytvořit tento web. Dělám ho s přesvědčením, že pomohu všem, kdo stejně jako já potřebují jedinečný a originální dárek.

Zdeněk, výtvarník a výrobce