Jak listovat

Návod na ovládání listovacích publikací

Kliknutím na tlačítko Přečíst on-line otevřete publikaci v novém okně a její načítání signalizuje animace. Ve většině případů proběhne načtení v rozmezí 10 - 25 sekund. Na starších počítačích či na pomalejším připojení k internetu se může doba načtení publikace prodloužit. Pokud se vám publikace neotevře, zkontrolujte, zda máte v prohlížeči nainstalovaný doplněk Flash player.

Samozřejmostí je také funkce, která si pamatuje, kde jste při poslední návštěvě publikaci opustili. Když se vrátíte k rozečtené publikaci, otevře vám ji tam, kde jste předtím skončili.

Interaktivita
Publikace jsou plně interaktivní. Stačí kliknout na titulek v obsahu nebo na recept v rejstříku a stránku máte na obrazovce. Zpět na obsah nebo rejstřík se vrátíte také jediným kliknutím v dolní části stránky. Také inzeráty jsou díky elektronické formě interaktivní, s prokliky na weby a další podrobné odkazy inzerentů.

Listování v publikaciListování
Listovat v publikaci můžete čtyřmi způsoby.
- Kliknutím myši do horního či dolního rohu stránky
- Stisknutím levého tlačítka myši kdekoliv na stránce a tažením na druhou stranu jako při listování v tištěném časopise.
- Pomocí šipek na spodní liště, kde máte kromě pohybu o stránku dopředu či dozadu možnost přejít plynule na začátek nebo na konec publikace. Je zde i možnost slideshow (automatické otáčení stránek).
- Kliknutím na šipky po pravé či levé straně stránek. Tato možnost je výhodná zejména při zvětšení stránky pro lepší čitelnost, kdy se plynule přesouváte v publikaci, aniž byste museli stránky neustále zvětšovat a zmenšovat.
Okno obsahPanel nástrojů - Obsah
Podrobný obsah celé publikace zobrazený v samostatném panelu. Kliknutím na položku nalistujete příslušnou stránku.
Ono záložekPanel nástrojů - Záložky
Toto tlačítko otevře panel, kde můžete přidávat záložky, které vám umožní vrátit se snadno na konkrétní stránky. Záložky se vztahují ke konkrétnímu počítači a uvidíte je vždy, když se na publikaci z tohoto počítače podíváte.
Okno náhled stránekPanel nástrojů - Náhled stránek
Toto tlačítko použijte k zobrazení náhledu všech stránek publikace. Kliknutím na náhled stránku nalistujete a miniatura se zvýrazní.
Sdílet publikaciPanel nástrojů - Link na tuto stránku / Sdílet publikaci s přáteli
Link určený ke zkopírování a vložení na libovolný web. Textový i obrazový link pro vložení na vaše webové stránky, kde se vám publikace otevře bez přecházení na náš web. Bude působit jako by byla umístěná na vašich webových stránkách. Můžete tak na svém webu nabídnout svým návštěvníkům něco navíc.
Je zde možnost zaslání stránky přátelům pomocí e-mailu nebo prostřednictvím sociálních sítí typu Twitter nebo Facebook.

Zvětšení textuPanel nástrojů - Zvětšit na celou obrazovku
Kliknutím na ikonu zvětšíte publikaci přes celou obrazovku monitoru. Při zvětšení na celou obrazovku se tlačítko změní na tlačítko Zmenšit do původní velikosti. Kliknutím se publikace vrátí zpět do původní velikosti.

Panel nástrojů - Zvětšit stránku
Pro lepší čitelnost lze jednotlivé strany zvětšovat, a to dvěma způsoby: buď dvojklikem myší přímo na stránku, nebo kliknutím na ikonu lupy se znaménkem +, kterou najdete na dolní liště. Zmenšení strany probíhá stejným způsobem, tedy buď dvojklikem myší na stránce, nebo kliknutím na ikonu lupy, jejíž znaménko se změnilo na -.
Po základním zvětšení stránky se objeví v dolní části publikace posuvník, kde si můžete stránku zvětšit do libovolné velikosti.

Jak pohybovat a listovat zvětšenou stránkou
Zvětšenou stránkou lze pohybovat kliknutím a podržením levého tlačítka myši na stránce a přetažením stránky na jinou pozici. Nebo pomocí šipek nahoru a dolů na klávesnici.
Listování mezi zvětšenými stránkami je možné kliknutím levého tlačítka myši na šipky po pravé a levé straně zvětšené stránky nebo šipkami doleva či doprava na klávesnici.

Okno tisk s náhledemPanel nástrojů - Tisk stránek
Chcete-li si některé dvojstránky nebo celou publikaci vytisknout, klikněte na tlačítko s obrázkem tiskárny. V nabídce, která se otevře, zvolte jednu z možností a klikněte na Tisk. Možnosti tisku jsou následující.
Všechny stránky – vytiskne se celá publikace.
Aktuální stránky – vytiskne se právě zobrazená dvojstrana.
Stránky ze záložek – vytisknou se dvojstránky, které jste si vybrali do záložek.
Vybrat stránky -můžete si vybrat stránku nebo stránky, které chcete vytisknout.
Název a strana publikaceNázev publikace
Místo pro název publikace. Využít jej lze také pro různá sdělení vydatele.

Stránky, kde se nacházíte / stránky celkem
Informace, kterou stránku si právě prohlížíte, a celkový počet stran v publikaci. Vepsáním čísla strany do políčka se strana okamžitě zobrazí.
HledáníOkno hledat
Chcete-li v publikaci vyhledat určitý výraz, napište slovo o minimálním počtu tří znaků do pole hledat a klikněte na obrázek lupy vedle políčka. Výsledek hledání se zobrazí v samostatném panelu. Hledané slovo je zvýrazněno, a to jak ve výsledcích hledání (tučně), tak v samotném textu publikace (barevně). Potřebujete-li nalézt i alternativy slova, stačí zadat pouze jeho část.Vyhledání v textu
Jak vyhledávatNápověda
Odkaz na webové stránky kde najdete podrobnou nápovědu jak se v publikaci pohybovat a orientovat. Kliknutím se otevře nové okno prohlížeče s touto nápovědou.

 

Nápověda

 

Kontakt

Prestige-media vydavatel

 • EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O.
 • Nádražní 2744/14, 301 00 Plzeň – Východní Předměstí
 • Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném
  Krajským soudem v Plzni, odd. C, vložka 14867.
 • IČ: 26353610
 • DIČ: CZ26353610
 • Infolinka: +420 602 647 902
 • E-mail: prestige@socialclubs.cz
 • Telefon: +420 608 824 818
 • E-mail: daniela@socialclub.cz
 • Web: www.prestige-media.cz
szpitalnych ośrodków leczenia zdrowia psychicznego http://kupicpigulki.pl/maxigra/ waga strata pigułki, które działają szybko